Jaroslav Duriš mladší

Jaro je aj cestovateľ, dobrodruh. Aby si na cesty po svete zarobil, určitý čas veľmi tvrdo pracoval v Nemecku. Odtiaľ je aj príbeh starý 20 rokov, ktorý ho najlepšie vystihuje:

Raz Jaro našiel na dvore desať mariek. Išiel s nimi rovno za šéfom. Práve bol u neho jeden španielsky kamionista. Ten siahol rukou do vrecka a prekvapene povedal, že to sú jeho. Odvtedy šéf Jarovi ako jedinému zamestnancovi úplne dôveroval. Dostal balík kľúčov -ráno odomykal, večer zatváral. Dostal šichtovky a všetkým písal dochádzku. Raz prišiel za ním kolega a chcel napísať viac hodín ako odrobil.
-Nerobím to sebe a nebudem také veci robiť ani druhým, odpovedal mu.

 Jaro ostal rovnaký aj po dvadsiatich rokoch. Čestný a férový. Ak hľadáte spoľahlivého geodeta, nemusíte mať obavy.

 

 

Ak na Liptove stretnete cyklistu s GPS-kou na výtyčke, je to najskôr on. Spája príjemné s užitočným. Na bicykli prešiel 20-tisíc kilometrov po južnej pologuli. Často po tých najodľahlejších kútoch. Bez mobilu, bez navigácie, bez hotela. Len stan a spacák. Austrália, Nový Zéland, južná Afrika (Lesoto, Svázijsko, Juhoafrická republika), južná Amerika (Argentína, Paraguaj, Brazília). Z putovania po svete napísal knihu, v ktorej opisuje svoje veselé zážitky. Tu sú odkazy na niektoré z nich:


Afrika - Lesoto

bikemagazin.sk  - 1. miesto v súťaži:

http://www.bikemagazin.sk/clanky/podujatia/reportaze/item/1327-afrika-doparoma-ii.html


pokračovanie:
http://www.bikemagazin.sk/clanky/podujatia/reportaze/item/1330-afrika-doparoma-iii.html

 


 

Lesotho


Paraguaj

Komando

 
pytliaci

Argentína

Nárez

 
Varan

 

 

Kľúč od Paraguaja sa nehľadá v meste